Bucuresti, candidatii pentru Senat

PSD + PC

Colegiul 1: Sergiu Nicolaescu regizor – PSD
Colegiul 2: Razvan Theodorescu profesor universitar – PSD
Colegiul 3: Cristian Diaconescu – PSD
Colegiul 4: Serban Nicolae, senator PSD
Colegiul 5: Constantin Traistaru – profesor fiziacian PSD
Colegiul 6: Anton Ion Niculae Marasescu – profesor senator PSD
Colegiul 7: Mihai Adrian Cimpurean – inginer PSD
Colegiul 8: Dan Voiculescu PC
Colegiul 9: Catalin Voicu, deputat PSD
Colegiul 10: Ecaterina Andronescu, PSD
Colegiul 11: Costel Nedelcu, inginer PSD
Colegiul 12: Ionel Olteanu, avocat, PSD

PNL

Colegiul 1: Alexandru Arin Avramescu, avocat
Colegiul 2: Crin Antonescu, deputat
Colegiul 3: Didina (Dida) Dragan, artist
Colegiul 4: Ion Vlad Naicu, medic stomatolog
Colegiul 5: Ioan Danut Fleaca, jurist
Colegiul 6: Caius Irinel Iliescu, jurist
Colegiul 7: Cristian George Topescu, jurnalist
Colegiul 8: Daniel Paul Mircescu, inginer
Colegiul 9: Valerian Horia Radocea, inginer
Colegiul 10: Sorin Cristin Banu, inginer
Colegiul 11: Serban Rares Manescu, deputat
Colegiul 12: Mihai Toti, pedolog

PD-L

Colegiul 1: Cornelia Cazacu, senator
Colegiul 2: Ionel Popescu, senator
Colegiul 3: Tudor Serban, inginer
Colegiul 4: Anca Boagiu, deputat
Colegiul 5: Vasile Blaga, senator
Colegiul 6: Cristian Radulescu, deputat
Colegiul 7: Ioan Talpes, senator
Colegiul 8: Razvan Ionescu, inginer
Colegiul 9: Aurel Viorel Moldoveanu
Colegiul 10: Gheorghe Udriste, inginer
Colegiul 11: Alexandru Radu Feldman, scriitor
Colegiul 12: Gabriel Mutu, jurist

PNG-CD

Colegiul 1: Daoharu Ghe. Octavian, inginer
Colegiul 1: Dichiseanu Ioan, actor
Colegiul 2: Ungureanu Carmen Silvia, medic
Colegiul 4: Fuciu Daniel, jurist
Colegiul 5: Dorobantu Horia, economist
Colegiul 6: Cercelaru Daniela, referent
Colegiul 7: Heidari Abdol Reza, interpret stiinte juridice
Colegiul 8: Andrabulea Gigel,regizor
Colegiul 9: Becheanu Mihai Bogdan, inginer
Colegiul 10: Anca Florica, economist
Colegiul 11: Giuroiu Ilarion, inginer
Colegiul 12: Iancu Gheorghe, maistru militar

PRM

Colegiu1: Cojocaru Constantin, economist
Colegiu 2: Ana Draghia Gh. Doru, profesor
Colegiu 3: Ionescu Mihaela, profesor
Colegiu 4: Cristea Aurel, inginer
Colegiu 5: Patrascu Marcelina, jurist
Colegiu 6: Balan Angela, profesor
Colegiu 7: Simion Florian Paul, profesor
Colegiu 8: Rahnea Nita Gabriela, medic
Colegiu 9: Brumusescu Toma, inginer
Colegiu 10: Branescu Constantin, Expert Evaluator ANEVAR
Colegiu 11: Preda Elena, medic
Colegiu 12: Tudor Corneliu Vadim, scriitor

UDMR

Colegiul 1: Gheorghe Kover, medic
Colegiul 2: Francisc Stefan Csutak, inginer
Colegiul 3: Andrei Kozma, medic
Colegiul 4: Dezideriu Ladislau Kovacs, profesor
Colegiul 5: Adrian Tudor, tehnician proiectant
Colegiul 6: Istvan Bathory, sociolog
Colegiul 7: Benedek Nagy, profesor
Colegiul 8: Jozsef Birtalan, inginer
Colegiul 9: Borbala Vajda, economist
Colegiul 10: Istvan Toke, inginer
Colegiul 11: Alexandru Szilveszter, inginer
Colegiul 12: Zoltan Szegedi, inginer

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s