Candidatii PDL pentru Camera Deputatilor si Senat (2008)

Va prezentam lista cu candidatii PDL pentru Alegerile Parlamentare din data de 30 noiembrie 2008:

<!– /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:””; margin:0in; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:”Times New Roman”; mso-fareast-font-family:”Times New Roman”;} @page Section1 {size:8.5in 11.0in; margin:1.0in 1.25in 1.0in 1.25in; mso-header-margin:.5in; mso-footer-margin:.5in; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} –>

1 ALBA

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Calin Potor

Colegiu 2: Clement Negrut

Colegiul 3 : Stefan Bardan

Colegiul 4 : Oana Badea

Colegiul 5 : Corneliu Olar

Senat

Colegiul 1: Alexandru Peres

Colegiul 2 : Nicolae Dobra

2 ARAD

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Claudia Boghicevici

Colegiul 2: Lucian Rivis-Tipei

Colegiul 3: Adrian Nitu

Colegiul 4: Iosif Matula

Colegiul 5: Gheorghe Feies

Colegiul 6: Marius Gondor

Colegiul 7: Iustin Marin Cionca

Senat

Colegiul 1: Ovidiu Marian

Colegiul 2: Constantin Traian Igas

Colegiul 3: Aurel Ardelean

3 ARGES

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Sorin Buta

Colegiul 2: Adrian Lazar

Colegiul 3: Constantin Iordan

Colegiul 4: Sorin Pandele

Colegiul 4: Constantin Catanea

Colegiul 5: Gheorghe Davidescu
Colegiul 6: Iulian Corbu

Colegiul 7: Stefan Ciocanel

Colegiul 8: Cristian Boureanu

Senat

Colegiul 1: Gheorghe Nicut
Colegiul 2: Gabriel Bratu

Colegiul 3: Marius Jurubita

Colegiul 4: Mircea Cinteza

4 BACAU

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Constantin Draganuta

Colegiul 2: Adrian Popescu

Colegiul 3: Tudorita Lungu

Colegiul 4: Neculai Olaru

Colegiul 5: Liviu Miroseanu

Colegiul 6: Valerian Vreme

Colegiul 7: Vasile Gherasim

Colegiul 8: Cristian Cucuian

Colegiul 9: Bebe Coanda

Colegiul 10: Doina Melinte

Senat

Colegiul 1: Valentin Nedeff

Colegiul 2: Vasile Nistor

Colegiul 3: Toader Balcanu

Colegiul 4: Doru Simovici

5 BIHOR

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Cristian Ile

Colegiul 2: Nicolae Hodisan

Colegiul 3: Romulus Motoca

Colegiul 4: Ionela Bruchental

Colegiul 5: Stefan Seremi

Colegiul 6: Gheorghe Sarb

Colegiul 7: Mircea Matei

Colegiul 8: Mircea Bradu

Colegiul 9: Octavian Bot

Senat

Colegiul1: Gavrila Ghilea

Colegiul 2: Dorel Luca

Colegiul 3: Petru Filip

Colegiul 4: Mihai Groza

6 BISTRITA NASAUD

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Ioan Botis

Colegiul 2: Vasile Marc

Colegiul 3: Ioan Oltean

Colegiul 4: Ioan Andreica

Senat

Colegiul 1: Ioan Sbarciu

Colegiul 2: Sabin Iliesi

7 BOTOSANI

Camera Deputatilor

Colegiul 1 : Radu Catalin Dragus

Colegiul 2 : Rodica Huruleac

Colegiul 3: Cristian Vasile Achitei

Colegiul 4: Stelica Strugaru Iacob

Colegiul 5 : Ciprian Paul Ionescu

Colegiul 6: Catalin Ovidiu Obuf Buhaianu

Senat

Colegiul 1 : Mihai Luca

Colegiul 2: Viorel Alexandru

Colegiul 3 : Dan Augustin Humelnicu

8 BRASOV

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Cristian Draghici

Colegiul 2: Ivan Cismaru

Colegiul 3: Aurelian Danu

Colegiul 4: Ion Gontea

Colegiul 5: Gabriel Andronache

Colegiul 6: Horatiu Braga

Colegiul 7: Florin Postolachi

Colegiul 8: Gheorghe Ialomitanu,

Senat

Colegiul 1: Marian Rasaliu

Colegiul 2: Mihai Vestea

Colegiul 3: Ioan Neculaie

Colegiul 4: Florin Staicu

9 BRAILA

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Florin Craligea

Colegiul 2: Eugen Badalan

Colegiul 3: Grigore Potec

Colegiul 4: Gabriel Ciochina

Colegiul 5: Neculai Zotoi

Senat

Colegiul 1: Gheorghe Dragu

Colegiul 2: Nicolae Mitroi

10 BUZAU

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Liviu Mocanu

Colegiul 2: Paul Beganu

Colegiul 3: Cecilia Manolescu

Colegiul 4: Valeriu Alecu

Colegiul 5: Gratiela Iordache

Colegiul 6: Adrian Burducea

Colegiul 7: Cezar Preda

Senat

Colegiul 1: Viorel Constantinescu

Colegiul 2: Cristian Nicu

Colegiul 3: Ovidiu Anghel

11 CARAS SEVERIN

Colegiul 1: Ovidiu Radoi

Colegiul 2: Gheorghe Hogea

Colegiul 3: Ioan Ion

Colegiul 4: Valentin Rusu

Colegiul 5: Romica Pavel Anculia

Senat

Colegiul 1: Gheorghe Octavian Tunea

Colegiul 2: Iosif Secasan

12 CALARASI

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Marian Dinulescu

Colegiul 2: Constantin Tudor

Colegiul 3: Vasile Iliuta

Colegiul 4: Stelian Fuia

Colegiul 5: Viorel Pironea

Senat

Colegiul 1: Emil Musat

Colegiul 2: Constantin Dumitru

13 CLUJ

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Mircia Giurgiu

Colegiul 2: Daniel Buda

Colegiul 3: Petru Calian

Colegiul 4: Adrian Gurzau

Colegiul 5: Iuliu Pacurariu

Colegiul 6: Adrian Hetea

Colegiul 7: Cristian Haiduc

Colegiul 8: Vasile Miclaus

Colegiul 9: Minodora Luca

Colegiul 10: Ioan Morar

Senat

Colegiul 1: Mihail Hardau

Colegiul 2: Serban Radulescu

Colegiul 3: Gheorghe Benea

Colegiul 4: Tudor Stefanie

4 CONSTANTA

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Ionel Manafu

Colegiul 2: Senol Zevri

Colegiul 3: Adrian Sponte

Colegiul 4: Constantin Chirila

Colegiul 5: Zanfir Iorgus

Colegiul 6: Gigi Chiru

Colegiul 7: Laurentiu Mironescu

Colegiul 8: Paloma Petrescu

Colegiul 9: Mircea Iustinian

Colegiul 10: Maria Stavrositu

Senat

Colegiul 1: Tudorel Calapod

Colegiul 2: Dorel Onaca

Colegiul 3: Daniel Florea

Colegiul 4: Mircea Banias

15 COVASNA

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Dan Suciu

Colegiul 2: Angela Negoita

Colegiul 3: Liviu Vasile Comaneci

Colegiul 4: Gheorghe Baciu

Senat

Colegiul 1: Petre Strachinaru

Colegiul 2: Gheorghe Andrei Onea

16 DAMBOVITA

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Jean Popescu

Colegiul 2 : Aurel Cucu

Colegiul 3 : Adrian Chirita

Colegiul 4 : Gheorghe Albu

Colegiul 5 : Dumitru George

Colegiul 6 : Bogdan Dinu

Colegiul 7: Bogdan Cantaragiu

Colegiul 8 : Iulian Vladu.

Senat

Colegiul 1 : Elena Manolescu

Colegiul 2: Mircea Andrei

Colegiul 3 : Valentin Calcan

17 DOLJ

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Mihai Surpateanu

Colegiu 2: Constantin Dascalu

Colegiul 3: Diana Busoi

Colegiul 4: Ionel Pana

Colegiul 5: Ileana Serban

Colegiul 6: Cornel Popa

Colegiul 7: Stelian Voinea

Colegiul 8: Gelu Visan

Colegiul 9: Vergica Sovaila

Colegiul 10: Stefan Stoica

Senat

Colegiu 1: Radu Berceanu

Colegiul 2: Tudor Udristoiu

Colegiul 3: Eugen Georgescu

Colegiul 4: Constantin Iancu

Colegiu 5: Nicolae Giugea

18 GALATI

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Petrisor Potec

Colegiul 2: Mircea Nicu Toader

Colegiul 3: Carmen Axenie

Colegiul 4: Dumitru Buturca

Colegiul 5: Aurel Zamfir

Colegiul 6: Doru Resmerita

Colegiul 7: Iulian Birsan

Colegiul 8: Mihai Irimia

Colegiul 9: Mihai Boldea

Senat

Colegiul 1: Constantin Petrea

Colegiul 2: Petru Lificiu

Colegiul 3: Iulian Arama

Colegiul 4: Marius Necula

19 GIURGIU

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Marius Cristian Iurascu

Colegiul 2 : Victor Boiangiu

Colegiul 3 : Valentin Iliescu

Colegiul 4 : Mihail Iusut

Senat

Colegiul 1 : Colarus Dan Constantin Mocanescu

Colegiul 2 : Gabriel Rasvan Teodor

20 GORJ

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Adrian Gorun

Colegiul 2: Gheorghe Mitescu

Colegiul 3: Mihai Cosmin Popescu

Colegiul 4: Severus Constantin Militaru

Colegiul 5: Corneliu Visoianu

Colegiul 6: Laurentiu Marcel Romanescu

Senat

Colegiul 1: Ion Ruset

Colegiul 2: Liviu Vasile Andrei

21 HARGHITA

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Alexandru Gane

Colegiul 2: Dumitru Todoran

Colegiul 3: Dana Mocanu

Colegiul 4: Ioan Valcan

Colegiul 5: Adrian Ciobanu

Senat

Colegiul 1: Dorin Male

Colegiul 2: Grigore Sabau

22 HUNEDOARA

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Dorin Gligor

Colegiul 2: Iosif Blaga

Colegiul 3: Matei Oprita

Colegiul 4: Angela Stoica

Colegiul 5: Monica Iacob-Ridzi

Colegiul 6: Ioan Inisconi

Colegiul 7: Viorel Arion

Senat

Colegiul 1: Gheorghe Barbu

Colegiul 2: Dorin Paran

Colegiul 3: Marius Vladu

23 IALOMITA

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Olivia Postole

Colegiul 2: Tudor Amza

Colegiul 3: Catalin Marinescu,

Colegiul 4: Gheorghe Tinel

Senat

Colegiul 1: Tudor Panturu

Colegiul 2: Cazacu Marinica

24 IASI

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Constantin Serban

Colegiul 2: Dragomir Tomasevschi

Colegiul 3: Petru Movila

Colegiul 4: Liviu Bulgaru

Colegiul 5: Valerica Andronache

Colegiul 6: Gheorghe Cretu

Colegiul 7: Narciza Nedelcu

Colegiul 8: Dan Carlan

Colegiul 9: Daniel Oajdea

Colegiul 10: Marius Spinu

Colegiul 11: Constantin Neagu

Colegiul 12: Nicusor Pacuraru

Senat

Colegiu 1 : Iulian Serban

Colegiul 2 : Lucian Flaiser

Colegiul 3 : Leonard Rusu

Colegiu 4 : Dumitru Oprea

Colegiul 5 : Mihaela Popa

25 ILFOV

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Ion Bogaciu

Colegiul 2: Mircea Marin

Colegiul 3: Mihaela Ioana Sandru

Colegiul 4: Sorin Minea

Senat

Colegiul 1: Valentin Delcea

Colegiul 2 : Urban Iulian

26 MARAMURES

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Dan Marinca

Colegiul 2: Emilian Pop

Colegiul 3: Nicolae Bud

Colegiul 4: Doru Lese

Colegiul 5: Vasile Timis

Colegiul 6: Vasile Bodnar

Colegiul 7: Alexandru Deac

Senat

Colegiul 1: Mariana Pop

Colegiul 2: Mircea Radu Munteanu

Colegiul 3: Gheorghe Mihai Barlea

27 MEHEDINTI

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Cornel Ghita

Colegiul 2: Doina Chircu

Colegiul 3: Ion Mitu

Colegiul 4: Rafael Norocel Ciorascu

Senat

Colegiul 1: Mihai Stanisoara

Colegiul 2: Constantin Iftimie

28 MURES

Camera Deputatilor

Colegiul 1 : Nicu Mihoc

Colegiul 2: Doru Opriscan

Colegiul 3: Teodor Giurgea

Colegiul 4: Vasile Cornea

Colegiul 5: Eugen Crisan

Colegiul 6: Toader Stroian

Colegiul 7: Radian Ovidiu Vasu

Colegiul 8: Dumitru Matei

Senat

Colegiul 1: Mihai Porutiu

Colegiul 2: Ladislau Schwartz

Colegiul 3: Petru Basa

Colegiul 4: Radu Crisan

29 NEAMT

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Stelian Ghita

Colegiul 2: Mihaela Stoica

Colegiul 3: Vlad Marcoci

Colegiul 4: Marius Neculai

Colegiul 5: Iulian Sugaru

Colegiul 6: Vasile Panaite

Colegiul 7: Marius Rogin

Colegiul 8: Alexandru Dragan

Senat

Colegiul 1: Toader Mocanu.

Colegiul 2: Simion Maftei

Colegiul 3: Vasile Sendrea

30 OLT

Camera Deputatilor

Colegiul 1 : Daniel Barbulescu

Colegiul 2 : Nicolae Stan

Colegiul 3 : Ana Anghel

Colegiul 4 :Mircea Cosea

Colegiul 5 : Dumitru Niculescu

Colegiul 6 : Marin Ionica

Colegiul 7: Octavian Popescu

Senat

Colegiul 1 : Mihai Nita

Colegiul 2 : Dan Balasescu

Colegiul 3 : Gheorghe Buica

31 PRAHOVA

Camera Deputatilor

Colegiul 1: George Nastasia

Colegiul 2: Florin Anghel

Colegiul 3: Costel Morarescu

Colegiul 4: Cristian Apostol

Colegiul 5: Auras Dragomir

Colegiul 6: Gabriel Hornoiu

Colegiul 7: Cosmin Birjaru

Colegiul 8: Mircea Staicu

Colegiul 9: George Ionescu

Colegiul 10: Sever Voinescu

Colegiul 11: Roberta Anastase

Colegiul 12: Andrei Sava

Senat :

Colegiul 1: George Severin

Colegiul 2: Iulian Badescu

Colegiul 3: Ion Ardelean

Colegiul 4: Ion Rotaru

Colegiul 5: Gabriel Sandu

32 SALAJ

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Lucian Bode

Colegiul 2: Mirel Olahut

Colegiul 3: Alexandru Muresan

Colegiul 4: Ioan Abrudan

Senat

Colegiul 1: Ioan Mocan

Colegiul 2: Onorica Abrudan

33 SATU MARE

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Ioan Tibil

Colegiul 2: Ioan Holdis

Colegiul 3: Ioan Mihalca

Colegiul 4: Florin Gal

Colegiul 5: Adrian Ciobanu

Senat

Colegiul 1: Petru Muresan

Colegiul 2: Pop Zoltan Carol

34 SIBIU

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Cornel Stirbet

Colegiul 2: Raluca Turcan

Colegiul 3: Gheorghe Roman

Colegiul 4: Danut Voinea

Colegiul 5: Dan Nanu

Colegiul 6: Constantin Trihenea

Senat

Colegiul 1: Ion Ariton

Colegiul 2: Marcel Piteiu

Colegiul 3: Horatiu Cercel

35 SUCEAVA

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Sanda Maria Ardeleanu

Colegiul 2: Ioan Balan

Colegiul 3: Eugen Uricec

Colegiul 4: Romică Andreica

Colegiul 5: Vasile Dedita

Colegiul 6: Cristian Irimie

Colegiul 7: Dumitru Mihalescu

Colegiul 8: Mircea Druc

Colegiul 9: Gabriel Gospodaru

Colegiul 10: Dumitru Pardau

Senat

Colegiul 1: Sorin Fodoreanu

Colegiul 2: Orest Onofrei

Colegiul 3: Mihai Vitcu

Colegiul 4: Petru Carcalete

36 TELEORMAN

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Daniel Claudiu Cracea

Colegiul 2: Aurel Puiu

Colegiul 3: Adrian Badulescu

Colegiul 4: Adrian Florescu

Colegiul 5: Constantin Amarie

Colegiul 6: Adrian Dida

Senat

Colegiul 1: Ion Nastasescu

Colegiul 2: Iulian Suica

Colegiul 3: Alexandru Mocanu

37 TIMIS

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Radu Lambrino

Colegiul 2: Stefan Dragulescu

Colegiul 3: Marius Dugulescu

Colegiul 4: Gheorghe Noditi

Colegiul 5: Alin Popoviciu

Colegiul 6: Valeriu Tabara

Colegiul 7: Marius Martinescu

Colegiul 8: Nelu Balas

Colegiul 9: Tiberiu Lelescu

Colegiul 10: Gheorghe Ciobanu

Senat

Colegiul 1: Gheorghe David

Colegiul 2: Viorel Oancea

Colegiul 3: Dorel Borza

Colegiul 4: Cornelia Corescu

38 TULCEA

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Marian Avram

Colegiul 2: Mihai Stroe

Colegiul 3: Vasile Gudu

Colegiul 4: Dumitru Enache

Senat

Colegiul 1: Ion Bara

Colegiul 2: Anisoara Radu

39 VASLUI

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Ioan Zaharia

Colegiul 2: Petru Botez

Colegiul 3: Dragos Iftime

Colegiul 4: Liliana Filip.

Colegiul 5: Viorel Carare

Colegiul 6: Liviu Filip

Colegiul 7: Dan Liviu Cain

Senat

Colegiul 1: Corneliu Mihalache

Colegiul 2: Vasile Pintilie

Colegiul 3: Emil Bordeianu

40 VALCEA

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Sorin Zamfirescu

Colegiul 2: Samuel Valcu

Colegiul 3: Dumitru Stancu

Colegiul 4: Gheorghe Branzan

Colegiul 5: Gabriela Ene

Colegiul 6:Ion Tudor

Senat

Colegiul 1: Ion Craciunescu

Colegiul 2: Dorel Jurcan

Colegiul 3:Veronel Radulescu

41 VRANCEA

Camera Deputatilor

Colegiul 1:Razvan Mustea Serban

Colegiul 2: Maria Parcalabescu

Colegiul 3: Laurentiu Dumitrache

Colegiul 4: Mugurel Malureanu

Colegiul 5: Alin Trasculescu,

Colegiul 6: Sorin Hornea

Senat

Colegiul 1: Sorina Placinta

Colegiul 2: Danut Popoiu

BUCURESTI

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Gheorghe Groza

Colegiul 2: Anca Constantinescu

Colegiul 3: Irinel Cristu

Colegiul 4: Costica Canacheu

Colegiul 5: Edmond Catalin Talmacean

Colegiul 6: Silviu Tudorel Filimon

Colegiul 7: Mihai Cristian Atanasoaiei

Colegiul 8: Brindusa Cornelia Novac

Colegiul 9: Teodor Paleologu

Colegiul 10: Catalin Croitoru

Colegiul 11: Sulfina Barbu

Colegiul 12: Cristian Petrescu

Colegiul 13: Daniel Stefan Pirpiliu

Colegiul 14: Dan Radu Zacreanu

Colegiul 15: Silviu Prigoana

Colegiul 16: Constantin Ionescu

Colegiul 17: Alexandru Ciocilteu

Colegiul 18: Liviu Cotirla, deputat

Colegiul 19: Cristian Mircea Raicu

Colegiul 20: Rodica Mioara Toth

Colegiul 21: Cristina Traila

Colegiul 22: Elena Munteanu

Colegiul 23: Mihail Claudiu Zaharia

Colegiul 24: Daniel Florian Geanta

Colegiul 25: Elena Udrea

Colegiul 26: Mihail Ozunu Vasile

Colegiul 27: Mariana Nedelcu

Colegiul 28: Danut Liga

Senat

Colegiul 1: Cornelia Cazacu

Colegiul 2: Ionel Popescu

Colegiul 3: Tudor Serban

Colegiul 4: Anca Boagiu

Colegiul 5: Vasile Blaga

Colegiul 6: Cristian Radulescu

Colegiul 7: Ioan Talpes

Colegiul 8: Razvan Ionescu

Colegiul 9: Aurel Viorel Moldoveanu

Colegiul 10: Gheorghe Udriste

Colegiul 11: Alexandru Radu Feldman

Colegiul 12: Gabriel Mutu

DIASPORA

Camera Deputatilor

Colegiul 1: William Branza

Colegiul 2: Eugen Tomac

Colegiul 3: Mircea Lubanovici

Colegiul 4: Herman Berkovits

Senat

Colegiul 1: Riceard Viorel Badea

Colegiul 2: Eugen Chivu

3 gânduri despre „Candidatii PDL pentru Camera Deputatilor si Senat (2008)

  1. Pingback: Topul momentului pe romportal

  2. Pingback: Top 10 Uninominal

  3. Pingback: Topul informatiilor despre alegeri (2009)

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s